Onder applaus en gejuich de berg op
Word Tourmanager bij EventRent – beleef de Tour de France van binnenuit
De Tour de France.
Drie weken, meer dan 3.000 kilometer, miljoenen toeschouwers langs de route en miljarden kijkers wereldwijd. En jij? Jij zit niet thuis op de bank, maar staat zélf aan de finish. Niet als renner, maar als de kracht achter de schermen: Tourmanager bij EventRent.
Jij maakt de uitzending mogelijk
Als Tourmanager rijd je niet zomaar een truck van A naar B. Je bent de spil in het geheel: jij zorgt dat onze mobiele studio’s precies op tijd opgebouwd staan, dat alle techniek werkt, dat de klant niets tekortkomt. Je bouwt letterlijk de plek waar de verslaggeving vandaan komt.
Denk aan grote internationale media zoals Radio France, RMC of NBC. Zij vertrouwen op EventRent, en dus op jou, om hun uitzending de wereld in te krijgen.
“Je bent overal tegelijk,” zegt Jos Metz (53), sinds 2015 tourt hij de Tour de France als Tourmanager bij EventRent. “Van de eerste kabel die uitrolt tot het moment dat de renners de finish over vliegen. Alles moet kloppen.”
De Tour de France is geen gewone klus
Tijdens de Tour de France slaap je niet in hotels zoals normaal gesproken het geval is, dat laat het schema simpelweg niet toe. Je ”kampeert” in een omgebouwde koelunit, met keukentje en relaxplek en slaapt in je eigen cabine. Drie weken lang ben je met je team op pad. Samen leven, samen werken. Dat schept een band.
“Het is intensief,” zegt Jos, “maar ook geweldig. Je helpt elkaar, lacht om rare situaties, lost dingen op die je niet kon voorzien. Die saamhorigheid voel je elke dag.”
Elke etappe opnieuw: spanning én trots
’s Ochtends bouw je de studio op. Kabels leggen, stroom aansluiten, techniek testen. Daarna: wachten op het moment suprême. Je hoort de helikopters komen, voelt de drukte opbouwen, de menigte aanzwellen. En dan: live.
“Op een berghelling begon een concullega een keer te schuiven,” vertelt Jos. “Spanbanden, teamwork, radioverkeer en we hebben het gefikst. Dat is Tourwerk. Je laat elkaar nooit vallen.”
Na de Tour? Dan begint het volgende project alweer
Een paar dagen na het laatste applaus in Parijs sta je weer in Utrecht. Soms voor onderhoud in de werkplaats, soms voor een nieuwe rit naar een event in Italië of Duitsland. Je blijft bewegen. Zo rijd je in de zomer de Tour de France en met de kerst de Postcodeloterij Lampjes Trailer, elke keer weer iets anders.
“Wat ik mooi vind?” zegt Jos. “Je ziet direct wat je doet. Alles wat je bouwt, alles wat je oplost, zie je terug in het eindresultaat. Dat geeft energie.”
Klaar voor de rit van je leven?
Ben jij technisch handig, houd je van afwisseling, en wil je werken aan projecten voor grote merken als Porsche, Coca-Cola en Huawei?
Grijp dan je kans. Solliciteer nu als Tourmanager bij EventRent. Samen met een team dat altijd voor elkaar klaarstaat.